„ Múzeumok éjszakája” Horvátországban - 2023

Iskolánk 4 tanulója az ,,Aqua Adventures” Interreg Projekt keretén belül a ,,Múzeumok éjszakája” rendezvényen vett részt a horvátországi Prelog és Čakovec településeken. Utunk először a Dubravsko-tóhoz vezetett, ahol rövid sétát tettünk. Prelogban a ,, Croata insulanus”múzeumban bemutatták nekünk a kiállítást ,,Séta a prelogi múlton keresztül” címmel. Megismerhettük a drávai víziszörnyről (,,Pesjanek”) szóló legendát is. Következő állomásunk a helyi Szent Jakab római katolikus plébániatemplom volt, ahol Hoblaj atya mesélt a templom történetéről. Ezután ízletes vacsorával vendégeltek meg minket a ,,Prepelica” étteremben. Kirándulásunk zárásaként Čakovecben a Zrínyi várban megtekintettük a kiállítást. A gyerekeknek nagyon tetszettek a kiállított tárgyak, emlékek, élethű figurák korabeli ruhákban, melyek a Zrínyi családhoz fűződtek. A figyelmüket különösen a hatalmas sárkányról szóló legenda keltette fel, aki a vár alatt húzta meg magát. Emlékezetes és nagyon tartalmas  programon vehettünk részt.

Kísérő tanár: Brodácsné Lukács Katalin

Kapcsolódó galéria

„ Múzeumok éjszakája” Horvátországban - 2023

Pályázatok

bga_alap_logo
csodaszarvas
ESZA
Tehetségpont
okosan a pénzzel
Ökoiskola
MFP_logó
Bazisiskola
www.hr
Hrvatski glasnik