Bázisintézmény

Bázisintézményi célok

A horvát nyelv oktatásával célunk az anyanyelvi kommunikációs képességek, kulcskompetenciák kialakítása, fejlesztése annak érdekében, hogy tanulóink a horvát kultúra aktív befogadóivá váljanak, kialakuljon bennük a nyelvi identitás, az önálló ismeretszerzés és a tanulás.
A horvát nyelv oktatása, fejlesztése mellett feladatunk a horvát nemzetiség történelmének, néprajzának, kultúrájának megismertetése, az identitás erősítése. Ez egy összetett feladat az egész tantestület számára, ami nem merül ki csupán a tanórákkal, hanem része az iskolai élet minden percének, a tanórán kívüli programoknak.
A nyelvfejlesztés, a hagyományápolás, a kultúra közvetítésének széles skáláját vesszük igénybe tanulóink oktatása-nevelése, érzelemviláguk alakítása közben. Bázisintézményként szeretnénk ezt megosztani másokkal is.

Megosztani kívánt jó gyakorlat, innováció, módszertani modellek
a 2019/2020-as tanévre

I. Szakmai program: Előadás horvát nyelven