A Zadari Egyetem és iskolánk 20 éves kapcsolatából készült monográfia bemutatása

,,20 godina suradnje Odjela za izobrazbu učitelja i odgojitelja Sveučilišta u Zadru i HOŠ ,,Katarina Zrinski“ u Serdahelu“ (,,A zadari egyetem és a Tótszerdahelyi ZK Horvát Általános Iskola 20 éves együttműködése“) címmel május 19-én került sor iskolánkban Bázisintézményi program részeként a monográfia bemutatására. A rendezvényt iskolánk tamburásai nyitották meg. Zenéjükkel, Proszenyák Mira pedig egy dallal és verssel tették még ünnepélyesebbé a délutáni eseményt. A kiadványt Prof.dr.sc. Smiljana Zrilić, szerkesztő mutatta be. A rendezvény meghívott vendégei többek között Prof.dr.Blazsetin István és izv.prof.dr.sc.Vesna Bedeković voltak, akik lektorálták a kiadványt. A prezentációt megtisztelte részvételével Koósz Attila, Horvátország tiszteletbeli konzulja, aki megnyitotta programunkat. Trojkó Zsolt iskolaigazgató beszédében a két intézmény kapcsolatának kezdetéről beszélt, majd méltatta a napjainkban is nagyon jól működő együttműködést. Meghívott vendégeink között voltak Ivan Gugan, az Országos Horvát Önkormányzat elnöke, Vargovics Józsefné, Zala Vármegye Horvát Nemzetiségi Önkormányzatának elnöke, Havasi Viktória, Tótszerdahely polgármester asszonya, a helyi és környékbeli óvodák, horvát önkormányzatok képviselői, iskolánk dolgozói, nyugdíjas kollégák.

Kapcsolódó galéria

A Zadari Egyetem és iskolánk 20 éves kapcsolatából készült monográfia bemutatása

Pályázatok

ESZA
Tehetségpont
Bazisiskola
bga_alap_logo
Ökoiskola
csodaszarvas
okosan a pénzzel
MFP_logó
Hrvatski glasnik
www.hr