Diákkonferencia a Kúriában - 2021

Stipan Blaľetin (Blazsetin István) élete, munkássága, szerepe a Mura menti horvát falvak, nyelvének, oktatásának és kultúrájának megőrzésében – diákkonferencia
A program 2021. október 20.-án került megrendezésre.

A meghirdetett programon Gugán János az OHÖ elnöke és négy intézmény (Draškoveci Általános Iskola, S. B. Horvát Művelődési Intézet, Tótszerdahelyi Zrínyi Katarina Horvát Általános Iskola, Tótszerdahelyi óvoda) 13 pedagógusa és 41 tanulója vett részt, valamint a Hrvatski glasnik folyóirat egyik munkatársa. Az idei évben megrendezett diákkonferencia témája: Stipan Blaľetin (Blazsetin István) élete, munkássága, szerepe a Mura menti horvát falvak, nyelvének, oktatásának és kultúrájának megőrzésében. Blazsetin István születésének 80. és halálának 20. évfordulója alkalmából emlékeztünk meg a magyarországi horvátok kiemelkedő alakjáról, pedagógusról, íróról és költőről. Életútjának, költői és írói énjének, műveinek a bemutatása, a kiváló pedagógus példaértékű szakmai munkájának a bemutatása, valamint a Mura menti horvátok nyelvi és kulturális örökségének megőrzésében vállalt szerepét ismertük meg. Az előadók és társaik feladata a témán belüli pedagógiai és horvát nemzetiségi irodalmi értékek összegyűjtése, kutatómunka. A kidolgozott téma előadása (prezentációja) nemzetiségi nyelven (horvát) történt, egy ünnepélyesen megrendezett konferencia keretében meghívott vendégeink, és iskolánk felsős diákjai részére. Ezt követően került sor a fotókiállítás megnyitójára, melynek címe „Blazsetin István, a pedagógus, az irodalmár, a hagyományőrző csoport vezetője és sportoló”. Itt kerültek bemutatásra a régi, archív, összegyűjtött fényképek, felvételek, mely kiállítás részletesen és kép szerűen bemutatta Stipan Blaľetin (Blazsetin István) a pedagógus, a költő életének állomásait, illetve azokat a területeket (sport, hagyományőrző kultúrcsoport, tankönyvek, pedagógiai módszertani segédeszközök, verseskötetek) ahol aktívan tevékenykedett, részt vett a Mura menti horvátság életében.
 

Kapcsolódó galéria

Diákkonferencia a Kúriában - 2021

Pályázatok

Ökoiskola
MFP_logó
Tehetségpont
ESZA
Bazisiskola
okosan a pénzzel
csodaszarvas
bga_alap_logo
Hrvatski glasnik
www.hr