Diákkonferencia - 2022

A Tótszerdahelyi Zrínyi Katarina Horvát Általános Iskola az Oktatási Hivatal Bázisintézménye.

A Diákkonferencia egyben bázisintézményi programunk is volt, ami 2022. október 19-én került megrendezésre.

Témája: Kulturális és Hagyományőrző csoportok szerepe  a Mura menti horvát falvak nyelvének és kultúrájának megőrzésében

Az idei évben megrendezett diákkonferencia előadói és társaik előzetes feladata a Tótszerdahelyen 1965-től napjainkig működő kulturális és hagyományőrző csoportok bemutatása, a horvát nemzetiségi kulturális élet értékeinek összegyűjtése, kutatómunka volt.

A kidolgozott téma prezentációja horvát nemzetiségi nyelven történt, egy ünnepélyesen megrendezett konferencia keretében meghívott vendégeink, és iskolánk felsős diákjai részére. Az előadásokban régi fotók, archív felvételek kerültek feldolgozásra, valamint az összegyűjtött fotók, népviseleti darabok kiállításra kerültek. Az eddigi évek tapasztalata alapján sok érdekes, sok új ismeret birtokába kerültünk, régi, féltve őrzött népdalok, népszokások, mondókák kerültek napvilágra.

Kapcsolódó galéria

Diákkonferencia - 2022

Pályázatok

MFP_logó
Ökoiskola
csodaszarvas
Bazisiskola
Tehetségpont
okosan a pénzzel
bga_alap_logo
ESZA
Hrvatski glasnik
www.hr