A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja - 2022

Minden év február 25-én megemlékezünk a kommunizmus áldozatairól intézményünkben.

Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát 1947-ben ezen a napon a kommunistákkal szembeni kiállása miatt a szovjet hatóságok letartóztatták és a Szovjetunióba vitték, ahol nyolc évet töltött fogságban.

A politikus letartóztatása és fogva tartása az első lépés volt azon az úton, amelynek során a kommunista párt kiiktatta az ellenszegülőket és így haladt a totális egypárti diktatúra kiépítése felé. Az eset ezzel a demokrácia és a szabadságjogok semmibe vételének jelképévé vált, amely a kommunizmus közel 50 éves uralmát jellemezte.

Kapcsolódó galéria

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja - 2022

Pályázatok

okosan a pénzzel
Ökoiskola
Bazisiskola
Tehetségpont
www.hr
Hrvatski glasnik