A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja - 2023

2012. óta február 25-én a kommunizmus áldozataira emlékezünk.  1947. február 25-én Kovács Bélát, a Független Kisgazdapárt főtitkárát a megszálló szovjet katonai hatóságok jogtalanul letartóztatták és a Szovjetunióba hurcolták.  A politikus nyolc évet töltött börtönökben és munkatáborokban.

Ma sem tudni pontosan mennyi, de a történészek szerint világszerte nagyjából 100 millióra tehető a kommunizmus áldozatainak száma. Akiket nem az életüktől fosztottak meg, azoknak a megélhetését vették el. Börtönbe, munkatáborokba kerültek, ahol kemény fizikai munkát kellett végezniük. Sokan belehaltak a körülményekbe: a betegségekbe vagy az éhezésbe. De a rendszer áldozata az is, akit börtönbe zártak, vallattak, kínoztak, megbélyegeztek, akit csoport- vagy vallási hovatartozása miatt üldöztek, vagyis mindenki, akit a szabad cselekvés és választás lehetőségétől megfosztottak, testileg és lelkileg megnyomorítottak.

Kapcsolódó galéria

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja - 2023

Pályázatok

okosan a pénzzel
Tehetségpont
Bazisiskola
csodaszarvas
ESZA
MFP_logó
Ökoiskola
bga_alap_logo
www.hr
Hrvatski glasnik