A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja 2021

Minden év február 25-én a kommunizmus áldozataira emlékezünk. Iskolánkban osztálykeretben, történelem órákon és minikiállítással emlékeztünk a Kelet-Közép-Európában  éhínségben, kényszermunkatáborban vagy kivégzés által elhunyt áldozatokra, akiknek a  száma eléri az egymilliót. De a rendszer áldozatai azok is, akit börtönbe zártak, vallattak, kínoztak, megbélyegeztek, akit csoport- vagy vallási hovatartozása miatt üldöztek, vagyis mindenki, akit a szabad cselekvés és választás lehetőségétől megfosztottak, testileg és lelkileg megnyomorítottak.

Kapcsolódó galéria

A kommunista diktatúrák áldozatainak emléknapja 2021

Pályázatok

ESZA
csodaszarvas
bga_alap_logo
Tehetségpont
okosan a pénzzel
MFP_logó
Bazisiskola
Ökoiskola
Hrvatski glasnik
www.hr