A zene világnapja 2021

,,A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő.
Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik.”

Kodály Zoltán

Október 1-jén iskolánk népdalkórusa és tamburzenekara rövid műsorral és nagyszerű horvát dallamokkal köszöntötte a zene világnapját.

Yehudi Menuhin kezdeményezésére 1975-ben az UNESCO október 1-jét  a zene világnapjává nyilvánította. A hegedűművész szerint meg kell becsülnünk a csöndet, az ezerarcú muzsikát megismernünk pedig azért fontos, mert közelebb hozza egymáshoz az embereket és a kultúrákat.

A zene keresztül-kasul szövi át életünket. A zene mindenkinek mást jelent. Zenét hallgatunk, ha jó kedvünk van, és akkor is, ha rossz kedvünk van. A zene megvigasztal. Segítségével kifejezhetjük, ha mérgesek, ha szomorúak, ha vidámak vagyunk. A szívünkhöz szól, vidámabbá tehetjük vele a napunkat és segítségével köszönetet mondhatunk valakinek, aki fontos nekünk.