Állatok világnapja 2020

Az állatok világnapját 1931 óta ünnepelik minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. Ez a nap Assisi Szent Ferencnek, az állatok védőszentjének halála napja.

A rendalapító Assisi Szent Ferenc a legenda szerint nemcsak értette az állatok nyelvét, hanem beszélgetett is velük, s már a 13. század elején azt hirdette, hogy mindent szeretnünk kell, ami körülvesz minket, legyen az élő vagy élettelen.

Iskolánkban a Hunor 2000 Vadásztársaság jóvoltából állatok világnapi minikiállítást rendeztünk. Az 5. osztályosok egy kis műsorral készültek az ember és az erdő kapcsolatát bemutatva.
Felkészítő tanár Nyáriné Dr. Aleksza Magdolna volt.

Köszönet a Hunor 2000 Vadásztársaságnak, dr Nagy Árpádnénak és Farkas Jánosnak az érdekes kiállítási anyagért.