CROATIADA – Hercegszántó - 2023

2023. november 15-én iskolánk 5 hetedikes tanulója vett részt Hercegszántón a CROATIADA 2023. programon, melyet az Országos Horvát Önkormányzat szervezett. A projekt téma címe Igra(j) moja Hrvatska! (horvát olimpikonok, sportolók, sportágak bemutatása). Tanulóink, kedvenc sportáguk neves és kiemelkedően tehetséges sportolóit, a horvát labdarugókat mutatták be prezentációjukban. Az előadásban jelen voltak szurkolói dallamok, a legnépszerűbb sportfelvételek, a híres labdarugó Luka Modrić sikerhez vezető útjának története.

A programot követően, -mint minden évben- megkoszorúztuk és mécsest gyújtottunk Blazsetin István emléktáblájánál a helyi általános iskolában, majd ellátogattunk szülőházához. A gyerekekkel a nap zárásaként megtekintettük a Vodica Máriakert kegyhelyet, ahol láthattuk a világ 2. legmagasabb Szűz Mária szobrát, ahol horvátul mondtunk egy imát.

Felkészítő pedagógus:

Brodácsné Lukács Katalin