CROATIADA-Hercegszántó - 2022

2022. november 16-án iskolánk 5 nyolcadikos tanulója vett részt  Hercegszántón a CROATIADA 2022. programon, melyet az Országos Horvát Önkormányzat szervezett. A projekt téma címe ,, A magyarországi horvát népzene ikonikus személyiségei”(zenészek, zenekarok, zeneszerzők, énekesek), ,,A legrégebbi horvát tánccsoportok” volt. Tanulóink ,,KAJ” horvát nyelven adták elő a projekt témát. Proszenyák Pista bácsi harmónika kísérettel és színészi tehetségével emelte műsorunk színvonalát. Ezúton is köszönjük neki, hogy elfogadta a felkérésünket. A tanulókat Brodácsné Lukács Katalin és Matoláné Proszenyák Hajnalka tanárnők készítették fel.

A programot követően, -mint minden évben- megkoszorúztuk és mécsest gyújtottunk Blazsetin István emléktáblájánál a helyi általános iskolában, majd ellátogattunk szülőházához. A gyerekekkel a nap zárásaként ellátogattunk Vodica- Máriakert kegyhelyre, ahol megtekintettük a világ 2. legmagasabb Szűz Mária szobrát, ahol horvátul mondtunk egy imát.

Kapcsolódó galéria

CROATIADA-Hercegszántó - 2022

Pályázatok

Ökoiskola
Tehetségpont
Bazisiskola
okosan a pénzzel
Hrvatski glasnik
www.hr