Érzékenyítő programsorozat 2021

Szigetvári Anikó tanárnő (Szivárvány EGYMI) mesterprogramjának megvalósítása keretében nyílt kiállítás iskolánkban. Súlyosan és halmozottan fogyatékos gyerekek életéből mutatott be egy-egy megragadott pillanatot fotókon keresztül. A kiállításmegnyitó utáni érzékenyítő foglalkozás a 6. osztályban, a fogyatékkal élő emberekhez való helyes viszonyulás kialakulását célozta meg.

„Minden gyermeknek, így a sérülteknek is joguk van hozzá, hogy jól érezzék magukat és ahhoz is, hogy rosszul. Joguk van a kudarchoz és a sikerhez, joguk van mosolyogni és sírni. Minden gyereknek, így a sérülteknek is joguk van az egyenlő bánásmódhoz.”

Dr. Kálmán Zsófia: Bánatkő

Köszönjük Szigetvári Anikó mesterpedagógusnak, hogy érzékenyítő programsorozatának bemutatásához a iskolánkat választotta. Tanulóink ez által közelebb kerülhettek a fogyatékkal élő kortársaik elfogadásához.

Intézményvezetés