Futóverseny „A KIRÁLY NEVÉBEN”

2021. október 9-én a nagykanizsai AK-Aranykor egyesület szervezésében „A KIRÁLY NEVÉBEN” futóverseny és emléktúra került megrendezésre a kenyérmezei csata és egyik legkiemelkedőbb alakja Kinizsi Pál tiszteletére (1479). A történelmi eseményt Póczak Eszter tanárnő felkészítésével Takács Bianka és Baranyai Levente tanulók ismertették a közönséggel. A futóversenyen közel 40 tanulónk vett részt. Az 1479 méteres táv lefutásáért mindenki befutóérmet kapott.

A túra és a futóverseny záróprogramjaként iskolánk tamburazenekara rövid dalcsokrot adott elő népdalainkból.

Az esemény helyszíne a Fedák- Kúria volt, amit megtekinthettek a jelen lévő vendégek. Fedák Sáriról a kúria hajdani tulajdonosáról Matoláné Proszenyák Hajnalka tanár néni tartott ismertetőt.

Elért eredményeink: