Halld a zenét pályázat - 2022

A Liszt Ferenc Kamarazenekar Halld a zenét pályázatán indult nyolcadikos csapatunk. Hederics Vanessza, Kovács Hanga, Kőrösi Korina, Proszenyák Mira és Tirászi Fruzsina kisfilmje elkészítésének jutalmául Budapestre utazhatott a kamarazenekar meglepetés koncertjére. Az eseményre december 10-én került sor. Mivel a koncert csak délután ötkor kezdődött, ezért kora délután tettünk egy sétát Székesfehérvár történelmi belvárosában és az adventi vásárban.

A koncert Csepel gyárnegyedében, a Szőke M. Stúdióban kapott helyett. Mivel egy órával korábban érkeztünk, lehetőséget kaptunk arra, hogy a kortárs szobrászművész maga vezessen minket körbe alkotóműhelyében. Szőke M. Gábor a világ minden tájára tervez és készít nagyméretű fémszobrokat, legismertebb magyarországi köztéri szobra a Fradi-sas, de sokan emlékezhetnek (iskolánk tanulói is), a tavalyi Vadászati Kiállítás csodaszarvasára, vagy a Magyar Csarnok fából készült hatalmas állat szobraira. A koncert elején derült ki, hogy sajnos az épület fűtése elromlott, és a Liszt Ferenc Kamarazenekar művészei nem merték elővenni több millió forint értékű hangszereiket. Ezért kárpótlásul hazánk egyetlen looper zenekarának, az InFusion Trio-nak a műsorát hallgathattuk meg.

Felkészítő és kísérő tanár Nyáriné Dr. Aleksza Magdolna volt.