Halőr pályázat - 2022

A Halak napja alkalmából a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állami Halőri Szolgálata kreatív fotópályázatot hirdetett általános iskolai osztályok számára. A pályaművek 2022-es évi témája „A hal, mint étel” elnevezést kapta. A pályaművek olyan fotók lehettek, melyen halból készült ételek szerepelnek, melyet az alkotók maguk, illetve szülői segítséggel, házilag készítettek el. Csatolni kellett a fényképet a kész halászléről, a halászlé hozzávalóit és elkészítési módját, és írni kellett maximum öt mondatot a halfogyasztás előnyös hatásairól.

Az iskolából Svélecz Dominik nyolcadik osztályos tanuló, lelkes horgász gondolta úgy, hogy belevág a megmérettetésbe. Az osztálytársakból verbuválódott kis csapat a tótszentmártoni Kámán-hegyen gyűlt össze – némi szülői segítséggel rotyogott a bográcsban a halászlé. Receptet a verseny miatt nem tehetünk közkinccsé, de a végeredmény és a fényképek magukért beszélnek. Reméljük a zsűri is értékeli a lelkesedést és a tudást.