Horvát nyelvű szakmai előadás - 2023

A Tótszerdahelyi Zrínyi Katarina Horvát Általános Iskola az Oktatási Hivatal Bázisintézménye.

A horvát nyelvű szakmai előadás egyben bázisintézményi programunk is volt, ami 2023. november 21-én került megrendezésre.

Témája: A pedagógus szociális kompetenciája (Socijalna kompetencija učitelja)  címmel horvát nyelvű előadást szerveztünk.

Előadó: Dr.sc Smiljana Zrilić, a Zadari Egyetem professzora

A meghirdetett programon nyolc intézmény (Zrínyi Miklós Általános Iskola Murakeresztúr, Draškoveci Általános Iskola, Zadari Egyetem, S. B. Horvát Művelődési Intézet, Tótszerdahelyi Zrínyi Katarina Horvát Általános Iskola, Borsfai Fekete István Általános Iskola, Tótszerdahelyi Óvoda) pedagógusai vettek részt, valamint a Hrvatski glasnik folyóirat munkatársa.

Az előadás célja volt bemutatni, a pedagógusok szociális kompetenciáját, annak fontos szerepét, szükségességét és jelentőségét a nevelő- oktató munkában. Jó gyakorlati példák, konkrét esetek bemutatásával, a mindennapokból kiemelt helyzetek ismertetésével, elemzésével összekapcsolt tartalmas előadást hallottunk horvát nyelven. Az előadást követően az elhangzottak megbeszélésére, tapasztalat cserére került sor a meghívott pedagógusok és vendégek részvételével.