Magyar népmese napja - 2022

Szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a magyar népmese napját. Iskolánkban „ Kedvenc mesém” mini-kiállítással készültek az alsósok. Ezen a napon minden népmesét szerető gyerek és felnőtt megkülönböztetett tisztelettel fordul mind a magyar, mind más népek meséi felé.

„Őseinktől kincsekkel teli tarisznyát kaptunk örökségbe, de mintha egyre gyakrabban tétlenül néznénk ennek háttérbe szorulását, elfelejtését. Vegyük birtokba, ismerjük meg, fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktől kapott, élethosszig érvényes, értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrzendő, mesebeli kincseket!”

Kapcsolódó galéria

Magyar népmese napja - 2022

Pályázatok

ESZA
Ökoiskola
okosan a pénzzel
bga_alap_logo
MFP_logó
Bazisiskola
Tehetségpont
csodaszarvas
Hrvatski glasnik
www.hr