Másodikosaink Sümegre kirándultak - 2026
.jpg)
A második osztályosokkal június 11-én Sümegre kirándultunk. Útközben megálltunk a Kányavári-szigeten, ahol megreggeliztünk, majd rövid séta után indultunk Zalavárra. Ott megnéztük a Milleniumi Emlékművet, amit a zalai származású Makovecz Imre építész tervezett. Az emlékműben 2011-től látható az Életfa, ami a megye összetartozásának fontosságát szimbolizálja. Rajta 258 levél található, ami Zala megye településeinek a számával egyezik meg. Brodács tanár néni a Cirill és Metód emlékműnél elmondta a testvérpár történetét. A Bemutatóházban megnéztünk egy videófilmet a Kis-Balatonról, valamint betekinthettünk a vízi világ életébe. Az épület előtti játszótéren játszhattunk. A buszon vidáman énekeltünk, így gyorsan meg is érkeztünk Sümegre. Ott már várt minket az idegenvezető, aki elmondta a vár történetét. Nagyon élveztük a sétát a várfalon. Bekukucskáltunk minden helyiségbe. A legizgalmasabb mégis az ajándékbolt volt, ahol elköltöttük a pénzünket. Hazafelé a buszon megbeszéltük, milyen jól éreztük magunkat a kiránduláson. Köszönjük Kati néninek és Anita néninek, hogy eljöttek velünk.
Kísérők: Fábics Zsuzsanna, Brodácsné L.Katalin, Cserjés Anita








































