Horvát nyelvi tábor Zadarban - 2023

2023. augusztus 7-14 között a horvátországi Zadar város egyetemének vendége volt intézményünk 17 tanulója.  Iskolánk és az egyetem kapcsolata már több mint 20 éves múltra tekint vissza, melynek köszönhetően számos közös rendezvény megszervezésére került sor. Diákjaink idén is a horvát nyelv anyanyelvi környezetben való gyakorlása céljából érkeztek a tengerparti városba. Itt tartózkodásuk alatt megismerték a város nevezetességeit, kirándultak Ninbe, hajókirándulás alkalmával megtekintették a tenger csodálatos élővilágát. Természetesen a tenger adta lehetőségeket is kihasználták, a fürdés, napozás, strandolás is szerepelt a mindennapi programban.

Táborvezető: Matoláné Proszenyák Hajnalka

Köszönjük az anyagi támogatást a Tótszerdahelyi Önkormányzatnak, a Tótszentmártoni Önkormányzatnak, a Zala Vármegyei Horvát Önkormányzatnak, a Blazsetin István Horvát Önkormányzatnak, A Molnári Horvát Önkormányzatnak és a Tótszentmártoni Horvát Önkormányzatnak.

Köszönet az egyetem professzor asszonyának Dr.sc Smiljana Zrilić-nek a program koordinálásáért.


Od 7-14-og kolovoza 2023. godine su sedmaši naše škole gostovali u Zadru, zahvaljujući pozivu Zadarskog fakulteta. Suradnja između naše škole i fakulteta je počela prije više od 20 godina. Tijekom ovih godina smo zajedno organizirali više zajedničkih programa. Učenici su i ove godine otputovali u matičnu domovinu, da vjeľbaju svoj materinski jezik. Upoznali su znamenitosti grada Zadra, otišli su na izlet u Nin, imali su mogućnost pogledati predivni ľivotinjski svijet mora tijekom plovidbe brodom. Naravno iskoristili su i blizinu mora. Svaki dan su se kupali i sunčali se.

Voditeljica kampa je bila Zorica Prosenjak-Matola.

Hvala lijepa na materijalnoj potpori Hrvatskoj Samoupravi Zaladske ľupanije, Hrvatskoj Samoupravi ,,Stipan Blaľetin“,  Samoupravi Serdahela, Samoupravi Sumartona, Hrvatskoj Samoupravi Mlinarce, Hrvatskoj Samoupravi Sumartona.

Velika hvala Dr.sc Smiljani Zrilić, profesorici Zadarskog fakulteta na kordinaciji.

 

Kapcsolódó galéria

Nyári, horvát nyelvi tanulmányi tábor – Zadar 2023

Pályázatok

Tehetségpont
csodaszarvas
okosan a pénzzel
Bazisiskola
Ökoiskola
ESZA
MFP_logó
bga_alap_logo
Hrvatski glasnik
www.hr