Őrségbe látogattak a természettudományi szakköröseink

A Kaán Károly verseny szervezői minden évben kiemelten foglalkoznak két nemzeti parkkal, melyek a tárgyévi feladatok között biztosan szerepelni fognak. 2022-ben az egyik ilyen nemzeti park az Őrségi Nemzeti Park. Nyáriné dr. Aleksza Magdolna pedagógus úgy gondolta, hogy a közelsége miatt érdemes egy személyes látogatást tenni Vas megyébe. Március 5-én a természettudományos szakkör 15 tagja két felnőtt kísérővel vágott neki az útnak.

Hideg, ködös időben a szőcei tőzegmohás lápréten kezdtük a reggelt. A 900 méter hosszú tanösvény végig deszkapallókon járható be. Az épített, tájegységre jellemző értékek közül felkerestük a  pankaszi haranglábat, a szalafői  jégvermet és életfát, a pityerszeri falumúzeum épületeit, az őriszentpéteri árpád-kori templomot és a mögötte megmaradt téglaégetőt.  A Kömpe szeme kilátó tetejéről megértettük a szeres településforma lényegét, a bivalyrezervátum kilátójáról könnyedén megfigyelhettük az európai bölények és a vadlovak békésen pihenő csoportját. A Ferencz portán az őrségi állattartással ismerkedtünk és ellátogattunk egy magyarszombatfai fazekas műhelybe is.