Országos nemzetiségi fotóverseny - 2024

Az Oktatási Hivatal Nemzetiségi Pedagógiai Oktatási Központja  ,,Országos nemzetiségi fotóversenyt” hirdetett meg 2 kategóriában.

Az I. kategóriában az általános iskola 5-8.évfolyamos tanulói küldhettek be fotókat, amelyeket önállóan készítettek.

A verseny célja: A Magyarországon élő nemzetiségek történetéhez, életmódjához, népszokásaihoz, tárgyi és szellemi kultúrájához kacsolódó életképek bemutatása a fotóművészet eszközeivel; a versenyen részt vevő tanulók identitásának és kreativitásának fejlesztése.

A verseny országos szintű volt. A versenyre a nemzetiségi nevelés-oktatásban részt vevő általános és középiskolás tanulók nevezhettek.

A pályamű kizárólag önállóan készített fotó lehetett. Egy pályázó maximum 3 db fotót küldhetett be.

Iskolánkból 3 tanuló vett részt a pályázaton:

Matola Máté 6.o. - 3 pályamunkát,

Zadravecz Zorán 6.o. -1 pályamunkát

Bakonyi Bettina 7.o .- 3 pályamunkát

Mindhárom tanulónk Elismerő oklevélben részesült.

Gratulálunk nekik!

Felkészítő: Matoláné Proszenyák Hajnalka tanárnő