Pályaorientációs nap - 2023

Iskolánk felsős tanulói számára október 6-án Pályaorientációs napot szerveztünk a Zala Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara szakképzési tanácsadójának, Oros Ildikónak a közreműködésével. Tanulóink betekintést nyerhettek a nagykanizsai technikumok által kínált képzésekbe. A gyerekek az ,állomásokon” forgószínpad-szerűen vettek részt szakmai interaktív foglalkozásokon, valamint ügyességi feladatokat oldhattak meg. Az 5. osztályos diákjaink pályaorientációs videókat néztek meg, majd az ehhez csatolt kérdésekre kellett válaszolniuk írásban. A programon a következő intézmények képviselői és tanulói vettek részt: Zala Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (Pályaválasztási tanácsadás, Pályaválasztási szakma ismertető, Vendéglátás ágazat), NSZC Thúry György Technikum (Gazdálkodás menedzsment), NSZC Zsigmondy Vilmos Technikum (Egészségügy), NSZC Cserháti Sándor Technikum (Elektronika).

Alsós tanulóink sok érdekes, interaktív, játékos feladaton keresztül ismerkedtek különböző szakmákkal, foglalkozásokkal.

A program koordinátora: az osztályfőnöki munkaközösség vezetője, Brodácsné Lukács Katalin.