Rendhagyó biológia óra a 8. osztályban

A genetika alapjairól tanultunk a nyolcadik osztályban. Az alapszabályokat Mendel fektette le, aki „hivatását” tekintve pap volt. Ennek kapcsán fogadtuk örömmel iskolánkban Heiter Robert Gottfried atyát, aki Tudós papok címmel tartott rendhagyó biológia órát a nyolcadik osztályban. Gondolnánk, hogy a világ földközpontúsága, az ősrobbanás elmélete, az arab számok, a távcső és mikroszkóp alapja, az első igazi kórházak, az érzéstelenítés, a szódavíz és a fröccs – mind egy-egy nagy formátumú pap munkájának köszönhető. Gottfried atya közvetlen stílusa és remek előadókészsége hamar megtörte a gyerekek megilletődöttségét.

Mindannyiunk nevében mondhatom: Atya, visszavárjuk!

Kapcsolódó galéria

Rendhagyó biológia óra a 8. osztályban

Pályázatok

Ökoiskola
Tehetségpont
okosan a pénzzel
Bazisiskola
www.hr
Hrvatski glasnik