Tótszerdahelyi farsangi felvonulás - 2023

Iskolánk horvát nyelvet tanító nemzetiségi intézmény, ahol fontosnak tartjuk a horvát hagyományok megőrzését és továbbörökítését. 2023. február 21-én, húshagyó kedden tanulóink a horvát népismeret órán készített hagyományos textil-maszkokban vonultak végig a falu utcáin. Hozzájuk csatlakoztak az ötletes jelmezbe öltözött helyi óvodások mellett a horvátországi Draskovec településről érkezett tanulók és pedagógusaik, valamint a ZM Szivárvány ESZI Hortenzia Otthon lakói is. A Fedák-kúriánál a „Blazsetin István” Horvát Művelődési Intézet jóvoltából fánk, tea és iskolánk tamburazenekara fogadta a vidám felvonulókat, ahol a farsangolók horvát dalokkal, farsangi versekkel, mondókákkal búcsúztatták a telet.

A rendezvényről készült fotók megtekinthetők az alábbi galériában.

 

A rendezvényről készült fényképek az alábbi linken tekinthetők meg:

FOTÓK

Pályázatok

bga_alap_logo
Ökoiskola
ESZA
MFP_logó
Bazisiskola
Tehetségpont
csodaszarvas
okosan a pénzzel
www.hr
Hrvatski glasnik