Valentin-napi kézműves foglalkozás Draąkovecben

Intézményünk már hosszú ideje partneri kapcsolatot ápol a horvátországi Draškovec település általános iskolájával, ennek köszönhetően több közös programot szervezünk. A legutóbbi rendezvényre 2023. február 14-én került sor, ahová iskolánk nyolc 5. osztályos tanulója kapott meghívást, az „Aqua Adventures” Interreg Projekt kapcsán, egy „Valentin-napi” kézműves foglalkozásra. A programban a két iskola tanulói a Mura és Dráva folyók félelmetes "vízi szörnyéről" (Murai: tuplenik, Drávai: Pesjanek, a legenda szerint a rossz gyerekeket húzza le a vízbe) szóló népi mondát hallgattak meg horvát nyelven, tesztet oldottak meg, ezt követően szívecskés kulcstartót varrtak össze, tű és cérna segítségével. A foglalkozás után megkóstolhattuk a horvát konyha specialitását, a finom csevapot, végül Margit Mirić igazgatónő bemutatta a felújított iskola épületét, a helyi szokásokat, iskolai hagyományokat, melyet tanulóink nagy érdeklődéssel követtek.

 

Kapcsolódó galéria

Valentin napi kézműves foglalkozás Draąkovecben

Pályázatok

okosan a pénzzel
Ökoiskola
MFP_logó
ESZA
Tehetségpont
bga_alap_logo
Bazisiskola
csodaszarvas
Hrvatski glasnik
www.hr